Zľava 10% z ceny pre zákazníkov, ktorí pri objednávke našich služieb zadajú alebo povedia kód “internet”

Krtkovanie Bratislava - čistenie potrubia, čistenie kanalizácie

Máte zanesené alebo prasknuté potrubie ? Cítite odpudzujúci zápach z odtoku? Poskytujeme inštalatérske práce v odvetví krtkovanie – čistenie kanalizácie, čistenie potrubia, monitoring kanalizácie a ďalšie inštalatérske práce. Zavolajte našim odborníkom v Bratislave .

Nechajte nám kontakt.
My obratom zavoláme!

Táto stránka je chránená reCAPTCHA a Google ochranou osobných údajov a pravidlami používania.

Krtkovanie a čistenie odpadov v Bratislave

Krtkovanie odpadov je proces, ktorý si dokáže spoľahlivo poradiť s odstránením usadených nečistôt a vyčistiť kanalizácie do perfektného stavu. Neodtekajúce WC alebo odtok nie sú len problémami bežných bytových či rodinných domov. Často sa s nimi stretávame i v prípade administratívnych budov a celej rady podnikov.

V skutočnosti funguje krtkovanie na princípe mechanického rozbíjania zátky, ktorá spôsobila upchatie. Pretláčanie potrubia spôsobuje odstraňovanie nánosov v podobe mastnoty, kalu zvyškov jedla ale i kusov hygienických potrieb či dokonca oblečenia. Prebíjanie odpadov krtkovaním je efektívne a pomáha uvoľniť i extrémne zapchaté potrubia. Žiadna zátka v potrubí, nech je spôsobená čímkoľvek, neodolá profesionálne prevedenému krtkovaniu.

 V akých situáciách môže krtkovanie pomôcť? 

Najčastejšie sa s potrebou krtkovania stretávame v prípade upchatého vodovodného potrubia, upchatého WC či odtokov v  kúpeľni a kuchyni. Čistenie vodovodného potrubia a čistenie kanalizácie  je potrebné nezanedbávať.

V kuchyni je častým problémom upchatý drez ktorý majú na svedomí najmä zvyšky jedla a vylievanie oleja, ktorý pochádza z prípravy jedál. V tomto prípade je potrebné zamerať sa i na preventívnu starostlivosť a používať ochranné sieťky na odtok. Na druhej strane, sieťka neslúži ako ochrana pred olejom a mastnotou, ktoré sa rovnako v potrubí usádzajú a sú zodpovedné za upchatie odtoku v kuchyni. 

V kúpeľni dochádza k problémom najmä s upchatým odtokom v kúpeľni, upchatým odtokom vo vani, upchatým umývadlom alebo s upchatým sifónom. Vlasy, sprchové gély a mydlá tvoria nepriepustnú zátku, ktorá spoľahlivo upchá odtok vo vani alebo v sprchovom kúte. Pri prevencii opäť môže pomôcť sieťka na odtok. 

Pri upchatom WC je opäť niekoľko problémov, ktoré spôsobujú časté upchatie odpadu. Medzi najčastejšie patria napríklad splachovanie hygienických potrieb, ktoré do záchodovej misy nepatria. Neodtekajúce wc vieme následne vyčistiť pretláčaním potrubia. 

Nepríjemný zápach z odpadu môže tiež naznačovať upchaté odpadové potrubie. Problémom môže byť i zanesená kanalizačná prípojka, kedy je opäť potrebné pristúpiť k monitoringu potrubia a následnému čisteniu kanalizácie. 

Zúžený priemer vodovodného potrubia môže spôsobiť napríklad i vodný kameň. Tvrdá voda, ktorá sa nachádza v mnohých regiónoch Slovenska a zvlášť v západoslovenských krajoch, je známa pre vysoký podiel rozpustených minerálov. Tie sa potom vplyvom zmeny teplôt usadzujú na plochách potrubí a spoľahlivo pracujú na jednoduchšom upchatí daného miesta. Práve preto je mimoriadne dôležité čistiť potrubia od vodovodného kameňa. Tento krok je jedným z dôležitých v prevencii proti upchatiu potrubí.

Profesionálne krtkovanie a čistenie odpadov  v Bratislave 

Čistením odpadu sa zaoberáme na profesionálnej úrovni najmä v Bratislave. Zaoberáme sa elektromechanickým čistením, pri ktorom používame rôzne typy čistiacich špirál pre dosiahnutie hĺbkového vyčistenia. 

 Počas krtkovania potrubí používame profesionálne prístroje, ktoré vyčistia upchaté potrubie od rôznych usadenín a masnôt, ktoré bránia plynulému priechodu.

Naša havarijná služba krtkovanie v Bratislave  s odborníkmi z odboru krtkovanie, ktorí majú za sebou viac ako 20 rokov praxe a skúseností, je tu pre vás NONSTOP. Neváhajte, a obráťte sa na nás s ktorýmkoľvek problémom.

Elektromechanické čistenie s použitím čistiacej špirály

Krtkovanie je založené na odbornom elektromechanickom čistení potrubia s použitím rôznych nadstavcov. Nadstavce sú vymeniteľné a líšia sa medzi sebou – každý z nich je určený na špecifické čistenie.

Nadstavec sa pripevní na točiacu pružinu prístroju, ktorá je poháňaná elektromotorom a následne sa zavedie do potrubia. Postupne sa zavádza hlbšie, až kým nie je vyčistené celé potrubie alebo odstránený problém upchatia. Krtkovanie je obmedzené na vzdialenosť 100 m, hrúbka potrubia ovplyvňuje výber nadstavca použitého na čistenie odpadového potrubia.

Prístroj na krtkovanie je vybavený špirálou, ktorá vyniká výnimočne dobrou ohybnosťou a pružnosťou. Práve vďaka týmto vlastnostiam umožňuje čistenie i potrubia, ktoré sa ohýbajú a stáčajú rôznymi smermi.

Vysokotlakové čističe potrubia

V niektorých prípadoch dokáže upchaté potrubie veľmi dobre uvoľniť i vysokotlakový čistič so špeciálnou násadou, ktorý za Vás odvedie perfektnú prácu. Extrémny tlak vody dokáže usadeniny a uviaznuté veci pohnúť a dopraviť priamo do kanalizácie. 

Frézovanie potrubia

Možnosťou tiež môže byť frézovanie potrubia, ktoré predstavuje cenovo dostupnú a efektívnu cestu. Jeho podstata tkvie v odstránení usadenín na stenách potrubia, čím sa opäť zvýši jeho priemer na pôvodnú hodnotu.

Hrdza, vodný kameň i mastnota sa môžu usadzovať po stenách potrubia a spôsobiť jeho postupné upchávanie.

Frézovaním potrubia je jednoduchý a časovo nenáročný spôsob, ktorý nevyžaduje žiadne extrémne zásahy do Vášho domova. Zároveň je možnosťou, ako si s upchatými potrubiami ľahko poradiť.

Máte iný problém s potrubím či odtokom? Vyriešime ho!

Krtkovanie dokáže veľmi spoľahlivo vyčistiť potrubie i kanalizáciu od zátok, ktoré bránia v prietoku vody. Niekedy je však potrebné zabezpečiť i fakt, aby sa situácia so zapchatými potrubiami ďalej neopakovala alebo je potrebná iná údržba potrubia. 

V našom portfóliu nájdete i nasledujúce služby, ktoré spoľahlivo udržia Vaše odpady a kanalizáciu v perfektnej kondícii: 

 • Oprava kanalizačného potrubia v Bratislave – možnosť zahŕňa i výmenu odpadového potrubia 
 • Oprava a izolácia vodovodného potrubia v Bratislave
 • Monitoring potrubia v Bratislave trasovanie potrubia a lokalizácia kanalizácie je vhodné najmä pre majiteľov starších nehnuteľností.
 • Lokalizácia úniku vody sa využíva najmä v prípade prasknutého potrubia pretože i najmenší únik vody sa môže podpísať na konečnom stave Vašej nehnuteľnosti a spôsobiť vysokú vlhkosť s následným rozvojom plesní.
 • Odvetranie kanalizácie
 • Ostatné inštalatérske a výkopové práce

Havarijná služba, krtkovanie v Bratislave nonstop

Potrebujete mať k dispozícii krtkovanie nonstop ? Patríte medzi tých, ktorí sa nechcú trápiť s pokazeným či upchatým potrubím po dlhý čas? Potom Vás rozhodne zaujmú naše služby, ktoré sú dostupné 24 hodín denne a 7 dní v týždni. 

Pri riešení problémov sa vždy snažíme nájsť najvyhovujúcejšie a cenovo dostupné riešenie  vzhľadom na vašu situáciu a zároveň závažnosť problému.

Kedykoľvek vieme zabezpečiť krtkovanie v Bratislave a okolí. Najčastejšie v okolí Bratislavy zasahujeme v častiach Čunovo, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Jarovce, Karlova Ves, Lamač, Bratislava Nové Mesto, Petržalka, Podunajské biskupice, Rača, Rusovce, Ružinov, Bratislava Staré Mesto, Vajnory, Vrakuňa, Záhorská bystrica a ďalšie. 

Výhody krtkovania 

 • Krtkovanie nepotrebuje pri svojej prevádza žiadne chemické látky, a preto predstavuje veľmi ekologický spôsob, ako sa vyrovnať s upchatým potrubím a poraziť neodtekajúce odpady i WC
 • Dokáže vyčistiť i obtiažne prístupné miesta 
 • Krtkovanie si poradí i so záhybmi v potrubí 
 • Odstráni akúkoľvek prekážku, ktorá sa v potrubí nachádza a blokuje prúdenie vody 
 • Krtkovanie je veľmi rýchle, efektívne a nevyžaduje invazívne zásahy do nehnuteľnosti alebo do pozemku.
 • V našom portfóliu sa nachádza i havarijná služba, čo znamená, že krtkovanie môžete využiť kedykoľvek podľa potreby 
 • Výhodná cena krtkovania

Krtkovanie cena – čo od celého procesu očakávať? 

Náklady na krtkovanie ovplyvňuje niekoľko faktorov, ako je napríklad dĺžka potrubia. Cena za krtkovanie v Bratislave pokrýva tiež výjazd a profesionálne prevedenie práce. Každá situácia je iná, a preto je potrebné zohľadniť všetky parametre. 

V prípade, že máte záujem o krtkovanie potrubia a čistenie odpadov, neváhajte nás kontaktovať. Podľa Vašej konkrétnej situácie vypracujeme cenovú ponuku na mieru

K dispozícii je pre Vás samozrejme i naša havarijná služba, takže sa na nás môžete obrátiť kedykoľvek. Práve vďaka krtkovaniu získate opäť skvelo fungujúce odtoky a zbavíte sa i nepríjemných zápachov ekologickou a jednoduchou cestou.

Nadštandardné služby
za vyhovujúce ceny

Pomohli sme
viac ako

0
bytom
0
Štátnym organizáciám
0
rodinným domom
0
firmám

Sme pripravení pomôcť Vám!