Zľava 10% z ceny pre zákazníkov, ktorí pri objednávke našich služieb zadajú alebo povedia kód “internet”

Na čo si dávať pozor pri výbere firmy na krtkovanie?

Určite v prvom rade veľkú úlohu zohráva cena za krtkovanie. Cena býva väčšinou faktor, ktorý zákazníkov odradí od výberu danej firmy. Treba si uvedomiť, že lacné inštalatérske firmy nie sú dobrou cestou. Cena môže byť síce nízka, avšak kvalita práce tiež.

Overte si dôveryhodnosť firmy

Aj v dnešnej dobe sa ľudia môžu stretnúť s inštalatérskymi firmami, ktoré ponúkajú svoje služby len “na oko”. Skrývajú sa za nimi často podvodníci, ktorí využívajú dôveryhodnosť ľudí, aby sa im dostali do domu alebo bytu. Doplácajú na to hlavne starší ľudia. Preto si prosím vždy overte, či daná firma naozaj poskytuje služby ako je napríklad čistenie potrubia, upchatého záchodu a podobne u svojich známych, prípade cez dôveryhodné stránky ako sú – zlaté stránky, azet.sk, google.sk a podobne.

Na čo si dávať pozor pri výbere firmy na krtkovanie? 1

Lacnejšie ≠ lepšie

Nízka cena za krtkovanie, žiadne poplatky za výjazd a nadčasy, či príplatky za dlhšie potrubia. Tu asi niečo nehrá. Dávajte si pozor, akú inštalatérsku firmu si vyberiete – lacná firma na krtkovanie neznamená kvalitná firma na krtkovanie. Takéto firmy disponujú v mnohých prípadoch neskúsenými majstrami a nekvalitnými prístrojmi. Ako sme spomenuli vyššie – dôveryhodnosť firmy je dôležitá. Vyberajte si firmu vždy na základe odporúčania, prípadne dôveryhodných recenzii na Google.

Pozor na príplatky

Ak sa rozhodujete, ktorú inštalatérsku firmu si vybrať ak máte problémy s upchatým potrubím alebo potrebujete vyčistiť kanalizáciu, dávajte si pozor na možné príplatky. Príplatky, ktoré si inštalatérske firmy môžu účtovať:

  • v prípade, ak inštalatérska firma nefunguje NONSTOP, môžu si účtovať príplatky za výjazdy ktoré presiahnu ich pracovnú dobu, prípadne ak aj ide o NONSTOP firmu cena za krtkovanie sa môže navýšiť o nočný výjazd,
  • sledujte si cenu za 10m, a možné doplatky za presiahnutie tejto dĺžky pri čistení potrubia,
  • ak ide o náročnú prácu ( veľmi zanesené potrubie ) alebo sa z dôvodu určitých komplikácií ( prasknutie potrubia a pod. ) výkon práce natiahne môžu si firmy účtovať nadčasy,
  • niektoré inštalatérske firmy majú cenník, ktorý je závislý od vzdialenosti k výkonu práce. Ak je presiahnutý rajón, môžu si účtovať príplatky €/km,
  • hodinová sadzba – firmy si môžu účtovať hodinové sadzby.

Ak Vás zaujíma cenník krtkovania a od čoho závisí cena krtkovania, prečítajte si náš článok Koľko stojí krtkovanie v Bratislave a okolí.

Krtkovanie v Bratislave NONSTOP

Mnohé inštalatérske firmy ktoré poskytujú krtkovanie v Bratislave fungujú len v určitom časovom rozpätí ( pr. 6:00-17:00 ). Takže v prípade, že sa vám porucha stane o 2 v noci moc pri týchto firmách nepochodíte. Preto je lepšie sa obrátiť na firmy, ktoré fungujú NONSTOP – tieto firmy určite nezaskočí telefonát v strede noci o tom, že vám prasklo potrubie.

Sme pripravení pomôcť Vám!