Zľava 10% z ceny pre zákazníkov, ktorí pri objednávke našich služieb zadajú alebo povedia kód “internet”

Koľko stojí krtkovanie v Bratislave a okolí?

V Bratislave existuje v dnešnej dobe veľmi veľké množstvo rôznych inštalatérskych firiem v rôznych cenových kategóriách. Bohužiaľ sa nedá určiť jednotná cena za krtkovanie. Finálna cena krtkovania závisí od mnohých faktorov, ktoré môžu cenu navýšiť. Zaujíma vás, podľa čoho si firmy účtujú cenu za krtkovanie v Bratislave?

Koľko stojí krtkovanie v Bratislave a okolí? 1

Koľko priemerne stojí krtkovanie u inštalatérskych firiem ?

Priemerná cena za krtkovanie v Bratislave sa v roku 2021 začína na 70 €. Samozrejme, sú v Bratislave inštalatérske firmy, ktoré svoje služby ponúkajú za oveľa nižšie ceny, avšak v takom prípade sa nízka cena odrazí na kvalite vykonanej práce. Preto pri výbere inštalatérskej firmy treba ísť zlatou strednou cestou – čiže správny pomer kvalita a cena. Kvalitu práce danej inštalatérskej firmy, ktorá ponúka krtkovanie si viete overiť na základe recenzií zákazníkov, ktorí služby inštalatérskej firmy využili. Ak sa pri firme objavujú hlavne negatívne recenzie asi to nebude správna voľba.

Ake faktory vplývajú na výslednú cenu krtkovania v Bratislave ?

Existuje niekoľko všeobecných faktorov, podľa ktorých sa väčšina inštalatérskych firiem v Bratislave riadi pri výkone krtkovania. Rozpísali sme ich v nasledujúcich bodoch:

Rozsah inštalatérskych prác

Veľkú časť pri finálnej cene krtkovania zohráva práve samostatný rozsah práce. Aj z nevinného upchatého potrubia sa môže vykľuť rozsiahla ťažká práca – najmä vtedy, ak sa pri čistení zistí, že potrubie je v niektorej časti prasknuté alebo puknuté. V takom prípade sa čas, strávený pri riešení problému môže predĺžiť aj o niekoľko hodín – závisí najmä od dostupnosti k potrubiu. 

Zložitosť potrubia 

Čistenie potrubia môže byť pár minútová záležitosť, ale aj niekoľko hodinová záležitosť v prípade, že nastanú komplikácie ( prasknutie potrubia ) . Ak ide o potrubie, ktoré je predimenzované, môže byť cena o niekoľko eur vyššia z dôvodu, že je potrubie viac náročnejšie na prečistenie.

Dĺžka potrubí a rozmery potrubí

Dĺžka potrubí a rozmery potrubí taktiež zohrávajú veľmi dôležitú rolu pri krtkovaní. Väčšina firiem má nastavený orientačný cenník krtkovania, v ktorom má vo väčšine prípadov uvedenú cenu za 10m prečistenia potrubia. Následne si tak pri krtkovaní účtuje každý ďalší meter. V Bratislave sa cena pohybuje od 4 – 6 € za 1m vyčisteného potrubia.

Čas výkonu práce 

Každá služba má stanovený, vymedzený určitý čas, za ktorý by sa daná služba mala vykonať. Ak nastane komplikácia pri čistení potrubia, ktorá je neodkladná – musí sa promptne riešiť, je možné že sa tak navýši finálna cena o pár eur.

Lokalita výkonu práce

Áno, aj lokalita môže ovplyvniť finálnu cenu krtkovania. Ak má inštalatérska firma sídlo v centre Bratislavy, a výjazd sa uskutoční do okrajových častí Bratislavy, prípade okolitých dedín, môže si firma účtovať príplatky . Pr. rozdelenie ceny podľa mestských častí Bratislavy + okolité dediny.

ako riesit problemy s upcahtym odtokom

Čo si môže inštalatérska firma zaúčtovať navyše ?

Ako sme uviedli v odseku vyššie, sú faktory, ktoré do veľkej miery môžu finálnu cenu krtkovania ovplyvniť – zvýšiť ale v niektorých prípadoch aj znížiť.

Možné príplatky, ktoré si môžu účtovať pri krtkovaní

Inštalatérska firma si môže účtovať napríklad príplatok za nadčas – keď sa opravárom predĺži čas na danú prácu. Navýšenie ceny môžu spôsobiť aj rôzne komplikácie ktoré sa môžu objaviť pri krtkovaní.

Niektoré inštalatérske firmy si účtujú poplatky za výjazd mimo riadneho pracovného času ak nejde o NONSTOP havarijnú službu.

Zľavy pri krtkovaní

Na druhú stranu, okrem poplatkov môže inštalatérska firma poskytnúť zľavu – dodatočné zníženie ceny. Zľavu inštalatérske firmy poskytujú vtedy, ak problém, ktorý zákazníci nahlásia nie je až taký závažný, prípadne ak ide o práce väčšieho rozsahu – ceny sa dajú dohodnúť individuálne.

Koľko stojí krtkovanie v Bratislave a okolí? 2

Ako si vybrať vhodnú firmu na krtkovanie ?

Výber vhodnej inštalatérskej firmy môže byť v mnohých prípadoch nie až také ľahké ako sa môže na prvý pohľad zdať. Inštalatérsku firmu si treba poriadne overiť predtým, ako ju oslovíte.

Neriaďte sa pravidlom – čím bližšie, tým lacnejšie

Mnohí zákazníci si vyberajú inštalatérsku firmu najmä podľa toho, či sa nachádza v blízkosti ich domova. Vo väčšine vzdialenosť je jediný faktor, ktorí ľudia berú do úvahy pri výbere inštalatérskej firmy v Bratislave. To, že sa daná inštalatérska firma nachádza v tesnej blízkosti vášho domova neznamená, že bude lacnejšia ako firma, ktorá je od vás vzdialená o pár kilometrov viac.

Firma si síce môže účtovať menej za výjazd – je to logické, avšak cena sa môže navýšiť pri výkone prác. Preto je dôležité sledovať recenzie od ľudí z rôznych lokalít na rôznych stránkach, či daná firma je naozaj profesionálna a hlavne či si neúčtujú vysoké sumy za výkon.

1. pravidlo – preverte si časovú dostupnosť inštalatérskej frimy

Ponúka firma krtkovanie aj počas víkendov, sviatkov či v noci? Túto informáciu si treba overiť buď na ich webovej stránke, prípadne sa informovať telefonicky. Nájdu sa bohužiaľ firmy, ktoré nefungujú NONSTOP a v prípade, že si ich zavoláte po pracovnom čase, si môžu účtovať nie malý poplatok. Preto sa vždy poriadne uistite, že sa jedná o inštalatérsku firmu, ktorá pracuje aj v noci, sviatky alebo víkendy.

2. pravidlo – cena výjazdu sa môže líšiť v závislosti od lokality

Po telefonickom kontakte s dispečingom sa vopred spýtajte na cenu, ktorú si firma účtuje pri výjazdoch v závislosti od lokalít. Niektoré firmy majú výjazd v rámci BA zadarmo, iné majú poplatky určené podľa mestskej časti Bratislavy (Bratislava I, Bratislava II… a okolité dediny)

Zhrnutie ceny krtkovania

krtkovanie cena:od 70€
cena za 1m vyčisteného potrubia:4€ až 6€
cena za výjazd:podľa vzdialenosti
príplatok za prácu mimo pracovného času: od 0€
ostatné príplatky: individuálne
orientačný cenník krtkovania

Sme pripravení pomôcť Vám!